SESLENDİRME VE ACİL ANONS SİSTEMLERİ

İnsan faaliyetlerinin yoğun olduğu ortamlarda insanları gerekli durumlarda sesli olarak uyarmak yada ortama uygun müzik yayını sağlamak için kullanılan seslendirme sistemleri ile ilgili çözüm arayışlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Seslendirme sistemlerinin en basit kullanım alanlarından birisi insanlara müzik yayını yapmaktır. Mağaza, Lobi, Kulüp gibi insanların rutin faaliyetlerde bulundukları alanlarda müzik yayını sağlayarak insanlara daha samimi bir ortamda bulundukları hissiyatını yaşatabilirsiniz ve bu sayede müşteri memnuniyetini de arttırmış olacaksınız.

Tehlike durumlarında ise seslendirme sistemlerinin asıl görevi ortaya çıkmakta ve ACİL ANONS uyarı sistemi olarak bulundukları alanlarda düzenli anonslar yaparak insanları uyararak ve bilgilendirerek insanların en kısa sürede tehlikeli bölgelerden uzaklaşmalarını sağlamaktadırlar. Acil anons uyarı sistemleri “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” gereğince 200’den fazla yatak bulunduran tüm otellerde, 5000 m2 ve üstü inşaat alanına sahip yapılarda veya 1000’den fazla insan faaliyetinin bulunduğu alanlarda ve yüksekliği 51.5 m’yi geçen tüm binalarda bulunması ve kullanılması zorunlu bir sistemdir.

Tehlike durumlarında ise seslendirme sistemlerinin asıl görevi ortaya çıkmakta ve ACİL ANONS uyarı sistemi olarak bulundukları alanlarda düzenli anonslar yaparak insanları uyararak ve bilgilendirerek insanların en kısa sürede tehlikeli bölgelerden uzaklaşmalarını sağlamaktadırlar. Acil anons uyarı sistemleri “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” gereğince 200’den fazla yatak bulunduran tüm otellerde, 5000 m2 ve üstü inşaat alanına sahip yapılarda veya 1000’den fazla insan faaliyetinin bulunduğu alanlarda ve yüksekliği 51.5 m’yi geçen tüm binalarda bulunması ve kullanılması zorunlu bir sistemdir.

Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri Nerelerde Kullanılır

Üniversiteler, Konferans Salonları, Oteller, Cafe ve Sosyal Tesisler,  Belediyeler, Okullar, Askeri Alanlar, Fabrikalar, Tatil Köyleri, Sanayi Siteleri vb. alanlarda insanları uyarmak, bilgilendirmek, yönlendirmek, müzik yayını yapmak amacıyla kullanılırlar.

Genel Alanlarda, ses ve müzik yayını yapılabilmesi için öncelikle yayının yapılacağı yerin/yerlerin özelliği ve büyüklüğü tespit edilir. Bu tespitten sonra ihtiyaca en uygun Ses Sistemleri belirlenir ve montajı yapılır. Ses ve müzik yayınının lokal alanlarda duyulmasını sağlayan Hoparlörler, elektrik direklerine veya bina dış cephelerine monte edilir. Ses ve müzik yayınını çevreye iletmek üzere merkez binaya da uygun Ses Amplifikatörleri kurulur. Hoparlörler ile Amplifikatörlerin birbirleri ile bağlantısı kablolu veya Kablosuz olabilir.

Genel Seslendirme ve Acil Anons Çözümlerimiz İçerisinde Aşağıdaki Ürün Grupları Yer Almaktadır