YANGIN ALGILAMA VE SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

Zirve Bina Teknolojileri olarak hayatınızdaki en büyük tehditlerden birisi olan Yangın tehlikesine karşı sizleri korumak için en yeni teknik ve teknolojik çözümlerimizle hizmetinizdeyiz.

Yangın algılama sistemi, işletmeleriniz de yangın tehlikesinin ortaya çıkmaya başladığı anlarda ısı, ışık, duman ve diğer öncü sinyalleri dijital olarak değerlendirdikten sonra yangın konusunda risk oluşturacak durumlarda sesli ve ışıklı uyarılar vererek ortamda bulunan insanları uyarmakta ve varsa yangın söndürme sistemini aktif hale getirerek yangına ilk müdahaleyi otomatik olarak yapmaktadır. Yangın algılama sistemi bir çok işletme için YASAL olarak zorunlu olup, işletmenin türüne göre bu sistemin özellikleri ve kapsamı değişmektedir.

Yangın söndürme sistemleri konusunda da gazlı ve sulu söndürme sistemlerinin kurulum, bakım ve servisini sağlayan firmamızın tedarik zincirinde sektörün en büyük üretici firmaları yer almaktadır. Bu sayede ihtiyacınız olan sistemler konusunda her türlü seçeneği sizlere sunabildiğimiz gibi fiyat konusunda da birçok alternatif ile en ekonomik çözümü sizlere sağlayabilmekteyiz.

Zirve Bina Teknolojileri olarak yasal mevzuata uygun, en son teknolojiyle üretilmiş ve gerekli belgelere sahip yangın algılama ve söndürme sistemlerini sizler için tedarik etmektedir. Ayrıca bu sistemlerin periyodik bakımları konusunda da hizmet veren firmamız Türkiye’nin her köşesinde hizmetinizdedir.

YANGIN ALGILAMA SİSTEMLERİ ÇÖZÜMLERİMİZ

Zirve Bina Teknolojileri olarak yangın algılama sistemleri konusunda sektörün en kaliteli markaları ile işbirliği yaparak sizler için her zaman en kaliteli çözümleri sağlamaktayız. İşletmelerin farklı ihtiyaçları için kapsamlı teknolojik çözümlerimiz ile oluşabilecek her türlü yangın tehlikesine karşı sizlerin güvenliğini sağlamak için her zaman en iyisini yapmak görevimizdir.

ADRESLİ SİSTEMLER

KONVANSİYONEL SİSTEMLER

AKILLI SİSTEMLER

Yangın tehlikesini elektronik sensörler yardımıyla algılayarak gerekli müdahale ve uyarıların otomatik olarak yapılmasını sağlayan elektronik sistemler yangın ihbar sistemleridir.

Kurulumunu Yaptığımız Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın tehlikesi hayatın her alanında karşımıza çıkabilmektedir. Ama maalesef yangının olduğu her alana istediğimiz gibi müdahale etmemiz söz konusu değildir. Örneğin bir karton deposundaki yangına müdahale etmek için hızlı ve yaygın bir çözüm uygulamanız gerekir ki bunu da en iyi sprinkler söndürme sistemi ile yapabiliriz. Ama diğer taraftan teknolojik cihazların hizmet verdiği bir bankacılık merkezinde bu cihazlara zarar vermeden söndürme yapabilme kabiliyetine sahip gazlı söndürme sistemleri tercih edilmelidir. Bu örnekler daha da çoğaltılabilir ama siz en iyi çözümü bulabilmek için mutlaka profesyonel bir ekipten keşif hizmeti almayı ihmal etmeyin.

Gazlı Söndürme Sistemleri

Yangın tehlikesine karşı kullanılabilecek en iyi sistemlerin başında gelen gazlı söndürme sistemleri kullandıkları gazın uçucu özellikte olması sayesinde yangın bölgesindeki yanıcı oksijen gazının yerini alarak sorunu kaynağından çözmektedir. Ayrıca bu sistemler söndürme sırasında bulundukları ortamlardaki eşyalara zarar vermedikleri için yangının oluşturduğu maddi kayıpları en aza indirgemekte ve sizi en iyi şekilde korumaktadırlar.

Gazlı Söndürme Sistemi Çeşitleri

Sprinkler Söndürme Sistemleri

Yangın söndürme sistemi konusunda en yaygın bilinen sistemler olan sprinkler sistemi yangın durumunda ortama su püskürtme yoluyla müdahale ederek yangın tehlikesini bastırarak can ve mal güvenliğinizi sağlamaktadır. Söndürme materyali olarak su kullanması ve montajının kolay olması sebebiyle en ekonomik çözümlerden birisi olarak sıklıkla tercih edilmektedir.

Sprinkler Söndürme Sistemi Avantajları

Köpüklü Söndürme Sistemleri

Fabrika, Depo gibi geniş alanlarda oluşabilecek yangın tehlikelerine otomatik olarak müdahale edilebilmesi için geliştirilen köpüklü yangın söndürme sistemleri, yangın esnasında bulundukları alana içinde özel kimyasallar bulunan köpük enjekte ederek alanda bulunan bütün materyallerin oksijen ile temasını keser ve bu sayede yangını büyümeden söndürerek can ve mal kaybınızı engeller.

Köpüklü Söndürme Sistemi Nerelerde Kullanılır.

Türkiye genelinde yangın algılama ve söndürme sistemi kurulumu ve servis konularında hizmet veren firmamız ayrıca sektörün en büyük firmalarının satış ortağıdır. Yangın söndürme ve algılama  sistemi ihtiyaçlarınız için 0216 311 38 38 nolu telefon yada info@zbtteknoloji.com mail adresi ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.